Wędkarstwo muchowe, katalog much

Galeria Muchowa, Katalog Much

Wędkarstwo muchowe jest tym czymś co nas fascynuje bez reszty.Ukochane potokowce z lipieniami, wymarzone łososie i głowatki, wspaniałe wędziska i muszki. Te ostatnie są tym czymś na końcu, co łączy nas z rybami. W naszych pudełkach są te łowne ale i te piękne. Są też i takie, które chcemy mieć ale niekoniecznie chcemy na nie łowić, bo jest w nich jakaś magia. Jakiś czar.

Wszystkie, można powiedzieć, że są wręcz bajeczne, ale dla każdego inne z osobna. Kręcąc muszki staramy się żeby były dopracowane, dopieszczone. Wielu z nas kręci muszki po kilkanaście dni, dbając aby każdy element był dopracowany do granic możliwości. Czasami detal, drobny szczegół powoduje, że muszka jest robiona na nowo. Ale warto, bo efekt jest niejednokrotnie przepiękny.

Galeria muchowa ale też katalog much jest po to, aby można było wejść w świat fascynacji, w świat, w którym każdy zatrzyma się na chwile, odetchnie, może nabierze trochę inspiracji dla swoich much i swojej wyobraźni. Galerię tworzą krętacze, dla których samo kręcenie to czysta przyjemność, pasja, świat w którym zaczynają istnieć. I chcą się podzielić tym światem z innymi."

 

Galeria Muchowa ma swój początek w roku 2008. Pomysł zrodził się podczas jednego z pobytów nad Dunajcem( U Marysi), w gronie wędkarzy, którzy mieli wtedy spotkanie( byłem jego uczestnikiem). Pomysł przewidywał pokazanie sztucznych much najlepszych flytierów w Polsce, którzy mają wiedzę, doświadczenie i zdolności. Duża część z nich wtedy była już legendą w swoich macierzystych ośrodkach czy regionach. Duża część much ma swoją już ponad 15 letnią historię. Nie zawsze są te muszki "stricte" katalogowe ale mają coś w sobie lub ukazują pewne detale, które są istotne podczas łowienia. Pewna część "krętaczy" nie chciała wogóle pokazywać swoich much. Z rónych powodów. Część z wrodzonej skromności( bo kto chciały te muchy oglądać) a część po prostu uważała, że się nie nadają do takiego swoistego katalogu. 

Dzięki mojemu uporowi możecie zobaczyć te cudeńka lub muchy, na które Ci wspaniali wędkarze łowią. Bo na wszystkie te muchy łowią. Bez wyjątków.

 

Po jakiśm czasie doszedłem do wniosku, że skoro Galeria cieszy się powodzeniem to zacząłem zapraszać do niej zagranicznych flytierów. Ku mojemu zaskoczeniu bardzo chętnie z tego korzystali. I do dzisiaj przesyłają swoje muchy. Grono zaczęło się rozrastać co może tylko cieszyć, bo gości z zagranicy jest już sporo. 

 

Świat poszedł do przodu, technologia poszła do przodu. Więc i Galeria Muchowa poszła do przodu z nową szatą, wizerunkiem. Mam nadzieję, że przyjmiecie ją jak swoją i niejedną kawę wypijecie patrząc i szukajac dla siebie inspiracji przy tworzeniu własnych muszek. Nie wszystko zostało jeszcze pokazane i wynalezione... Każdy ma sój czas i swoje muszki. 

 

Zapraszam

Sebastian Ruszkiewicz

Partnerzy i wspierający GM